Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Elfen Lied

+2
ANES
TeMaRi
6 posters
YazarMesaj
TeMaRi
Genin
Genin
TeMaRi

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 10:28 pm

Elfen Lied 7005elfen-lied
Genel Bilgiler:

Anime Ismi : Elfen Lied
Yayınlanma yılı : 2004
Bölümler : 13 + 1 Extra bölüm
Tür : Korku, aksyon, 13+...
Prodüksyon : GENCO / VAP
Manga & Senaryo : Lynn Okamoto

Tanıtım:
İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boyuzlarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme htiyaç duyan bilim adamları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece "nyuu" diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu'yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu'nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Luy'ye dönüşür.

İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim adamları Lucy'yi öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana(7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.

Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır...

Elfen Lied, özellikle müzikleriyle ve grafikleriyle herkesi etkilemeyi başaran bir anime.Ecchi'yi bu kadar güzel kullananını daha önce görmemiştim... Zaten bu yüzden zamanında ödüle layık görülmüş ya Smile

Karakterler:
Elfen Lied 4510k1Ana karakter kızımız. Kendisi bir Diclonius'tur ve hapis edildiği labaratuardan kaçmayı başarmıştır. Çok zor bir çocukluk geçiren Lucy, hayatın verdiği bu yüke dayanamayıp kendinitutamamış ve içindeki katili serbest bırakmıştır.Kaçarken başına aldığı br darbeyle kişiliği bölünür ve hikayemiz hikaye olmaya başlar...
Elfen Lied 4031k2Lucynin başına adığı darbe kişiliğini ikiye böler. Uyandığında sadece nyuu diyebilen masum ve sevimli bir kızdır o. Nyuu Koutaya çok bağlanır, tıpkı geçmişteki gibi ona aşık olur... Zamanla eve dolan arkadaşlarıyla çok mutlu bir yaşam sürmektedir ama...
Elfen Lied 1420k3Yuka çocukluğundan beri kouta'ya aşıktır.Ama bunu ona bir türlü söyleyememiş ve onu hep özlemiştir. Sekiz yıl sonra onunla aynı üniversiteye gitmeye başlarlar. Hiç bir şey bilmeyen Nyuu Kouta'nın evine yerleştiğinde Yuka onu kıskanır ve Kouta'ya taşınır. Zaman zaman nyuu'yu çok kıskansa da, Kouta'ya karşı bile Nyuu'yu korur ve kollar.
Elfen Lied 5717k4Kouta küçükken babası ve kız kardeşini korkunç bir şekilde kaybetmiştir. Ama o güne dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Üniversite için hoşlandığı kuzeni Yuka ile aynı okula yazılmış ve onun tuttuğu bir handa kalmaya başlamıştır. Kimsesiz Nyuu'yu evine aldığında ise, bütün hayatı değişir ve unuttuğu bazı şeyleri hatıramaya başlar: küçüklük aşkını, gözünün önünde yaşanan vahşeti...
Elfen Lied 6212k5Nana(7) vektörlerini insanları öldürmek için kullanmayan tek Dicloniustur. Labaratuarda tehlikeli deneylere denek olarak kullanılmıştır ve ona sürekli detek veren manevi babası Kurama'nın her dediğini yapar. Lucy'yi bulup labaratuara geri götürmek için görevlendirilmiştir. Nana Lucy'ye eve dönmesini söyler. Lucy onu dinlemeyince ölümcül bir kavgaya başlarlar ve bu kavgada nana kollarıyla bacaklarını kaybeder... Daha sonra mayu ile tanışan ve Kouta'nın evine taşınan Nana, büyük bir travayı atlatmak zorunda kalacaktır...
Elfen Lied 1019k6Mayu, üvey babasının cinsel tacizlerinden bıkıp kaçan bir sokak kızıdır. Tek arkadaşı köpeği Wantadır. Bir gece, dehşet verici bir olaya tanıklık etmesiyle Kouta ile tanışır ve onlara yerleşir...Nana ile tanışır ve çok iyi arkadaş olurlar. Hikayenin en saf kızı diyebiliriz.
Elfen Lied 3963k7Öldürmek için özel olarak eğitilmiş, kendini beğenmiş bir canidir.Öldürmekten zevk alan bu adam, devlet için çalışır ve Lucy'yi öldürmek için görevlidir. Lucy ile kapışmasınd kolunu, bacağını ve gözlerini kaybeder. Ama bunlara rağmen asla peşini bırakmaz...
Elfen Lied 37k8Direktör Kurama, Diclonius projesini yöneten kişidir. Kızı bir Diclonius olduğu için onu öldürdüğü söylenmektedir ve hatta karısı da bu yüzden ölmüştür. Ama gerçek, çok farklıdır... Lucy, peşine düşen Kurama'nın da hayatını değiştirecektir... Ya da...
Elfen Lied 2541k10Mariko, kuramanın gerçek kızıdır. 11 metre uzunluğunda bir çok kolu vardır. Bu mükemmel Diclonius, hiçkimse işe yaramayınca Lucy'yi öldürmek için görevlendirilen son varlıktır. Tam bir şeytan olan mariko, yıllarca anneliğini üstlenen kadını bile bir çırpıda öldürür. Ama bilim adamlarının ona geçmişte yaptıkları bi operasyon, marikoyu sadece bir silah haline getirmeye yetecektir. Yıllarca gerçek annesini ve babasını bekleyen Mariko, Kuramayı tanıdığında, gerçek küçük bir kız olur...

Bilinmesi gerekenler
Yapımcılar / Sanatçılar:

Yönetmen: Mamoru KANBE
Senaryo: Takao YOSHIOKA
Animasyon: Seiji KISHIMOTO
Müzik: Kayo KONISHI, Yukio KONDOO
Orjinal Eser: Lynn OKAMOTO

Bölüm Listesi:

1 Chance Meeting - Begegnung
2 Cleaning Up - Vernichtung
3 At Heart - Im Innersten
4 Touching Strike - Aufeinandertreffen
5 Receiving - Empfang
6 Inner Feelings - Herzenswaerme
7 Confrontation - Zufaellige Begegnung
8 Beginning - Beginn
9 Reminiscence - Schoene Erinnerung
10 Infant - Saeugling
11 Complications - Vermischung
12 Sludge - Taumeln
13 No Way Back - Erleuchtung

Detaylar:

Anime'nin Adı: Elfen Lied
Kullanılan isimleri: Elfen Lied, Elfen Song,Elf Şarkısı
Kategori: TV Serisi+OVA
Tür: Drama, Gerilim,
Resmi Sitesi: http://www.vap.co.jp/elfenlied/
Bölüm Sayısı: 13+1
Yayım Tarihi: 25/7/2004 ile 17/10/2004 arası
Firma/Stüdyo: GENCO, VAP, ARMS

Bir elfen lied fanı olarak bu animeyi izlemenizi öneririm.
1c ve gülçin umarım yardımım olmuştur =)

NOT:http://www.manga.gen.tr/elfenlied/ sitesinden alıntıdır...
ANES
Chuunin
Chuunin
ANES

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 10:43 pm

izlemeye fırsat bulamadıgım cok güzel denılen vede güzel olduguna inandıgım bir anime fark ettım genelde kız karakterlerın sacı pembe oluyo olsun cok tatlıyo oluyo o zamn
http://bloodofanime.forumup.com
TeMaRi
Genin
Genin
TeMaRi

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 10:47 pm

onun sebebi Lucy,Nana ve Mariko'nun Diclonius olmaları sanırım.Bazıları marikonun saçlarına turuncu diyolar.Fakat bi bölümünde sadece loş ışıklı bi odada kaldığı için öle görünmüştü.Eğer gerçeği bilmek istiyorlarsa gece saçlarına baksınlar.
Ben sana izlemeni tavsiye ederim.
gülchin
Genin
Genin
gülchin

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 11:37 pm

ben de saçlarına sinir oluyom bu kızların Twisted Evil bi de gözler çok büyük.shoujo serisi gibi Evil or Very Mad anlşamıyorum higurashi de de böyle elfen liedede böyle school days ve Shadow Star Narutaru da da güya korku serileri ama Evil or Very Mad
neyse marikoya baylıyorum I love you nana ya da bayılıyorum.lucye bayılmasam da seviyorum.ama geri kalanından nefret ediyorum... Suspect
wes_dex
Genin
Genin
wes_dex

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimePerş. Mart 13, 2008 11:50 pm

Hafiften Spoiler icerebilir.Cok fazla değil.

Alayı kıl kisiliklerle doludur bu animenin.Kouta yı seven kız ayrı bir kıldır.Beni etkileyen bir olay da Mayu'nun gecmisidir.Üvey babası, üvey annesinin evden gittigi her saniye bu kıza tecavüz etmektedir.Asırı sinirim bozulmustu.O elemanı öldüresim gelmisti hatta.Klavyeme sinirden oldukca sert bir yumruk indirmistim.

Nana kıl ve saf bir karakterdir.Kolu bacagı cıkar.Tekrar takar.Pek bir ise yaramaz.Kolunun bacagının cıkmasının sebebi ise Lucy'dir.Sonra dost olmustur bu ikisi.Ben olcam birisi kollarımı ve bacagımı koparacak ve sonradan dost olcam ha? bide aynı evde yasıcam ? donsuz dısarda dolasırım daha iyi.

Lucy cok taş bir hatundur.Nyu hali de baya güseldir.Lucy halini tercih eden cok fazladır.Cünkü ciddi bir tavır takınır.Bas karakterdir.Güseldir.

Kouta, yani Lucy yi seven kisi.İyi bir elemandır.Lucy kücükken bunun kardesi ve babasını öldürmüstür.Sonralardan bu ortaya cıkar tabi ki.Fakat Kouta Lucy ye olan askını babası ve kardesinin ölümünden daha fazla baskın oldugu icin onu affeder.Sonra bunlar garip olaylar yasar.Bu elemanın yerinde olmak icin can atan bir sürü kisi tanıyorum.

Kan gösterimi asırı abartıdır.Güseldir anime fakat son bölümü cok sıkıcıdır.Gereksizdir.Special bölümü de gereksizdir.İzleyin keyif alıyor insan.Cok abartılmıstır güsellik acısından fakat iyidir.

haku
TeMaRi
Genin
Genin
TeMaRi

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 9:42 am

gülchin demiş ki:
ben de saçlarına sinir oluyom bu kızların Twisted Evil bi de gözler çok büyük.shoujo serisi gibi Evil or Very Mad anlşamıyorum higurashi de de böyle elfen liedede böyle school days ve Shadow Star Narutaru da da güya korku serileri ama Evil or Very Mad
neyse marikoya baylıyorum I love you nana ya da bayılıyorum.lucye bayılmasam da seviyorum.ama geri kalanından nefret ediyorum... Suspect

Alla alla gülchin sen diğer sitedeki gülchin-chan değilmisin??Eğer oysan aaa kafam karıştı.Sen nasıl sevmessin bu animeyi. Suspect
gülchin
Genin
Genin
gülchin

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 10:21 am

TeMaRi demiş ki:
gülchin demiş ki:

Alla alla gülchin sen diğer sitedeki gülchin-chan değilmisin??Eğer oysan aaa kafam karıştı.Sen nasıl sevmessin bu animeyi. Suspect

sevmiyorum demedim ki sadece çizim şeklinden ve lucy ,nana ve mariko dışındaki karakterlerden nefret ediyorum.yanlış anlama yani^^'
TeMaRi
Genin
Genin
TeMaRi

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 10:22 am

Yok yani ne bilim öle diyince biliyorum Lucy,Nana ve Mariko dışındakiler güzel çizim değil ama napıyım çok seviorum rabbit
1cAnimé1c
Chuunin
Chuunin

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 6:16 pm

ahh ahh nerden başlasam..
ömrümü yedi bu lucy ömrümüüüü lol!
içimi fena yakmışlığı da vardır...ona tapındığım anlar da vardır...
hani Anime-Manga dünyasının kutsal kitabı olsa EL izlemek farz olurdu lol!
başlangıç şarkısı ayrı bişey zaten insanın tüyleri diken diken olur...
ama kuzenlerin aşkını desteklemiyorum kusura kalmayın saçma geliyor Suspect
ehhhmmm.....öyle bişey işte bu Elfen Lied
CyradisS
Chuunin
Chuunin
CyradisS

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimeÇarş. Mart 19, 2008 5:30 pm

lilium gibi harika bir baslangıç müziğine sahip gerçektende insanın içi ürperiyor dinlerken ayrıca cok güsel bir anime hersey var içinde bence bi anime severin izlemesi gereken animelerden biri:D
gülchin
Genin
Genin
gülchin

Elfen Lied Empty
MesajKonu: Geri: Elfen Lied   Elfen Lied Icon_minitimePaz Mart 30, 2008 1:24 pm

TeMaRi demiş ki:
....Bazıları marikonun saçlarına turuncu diyolar.Fakat bi bölümünde sadece loş ışıklı bi odada kaldığı için öle görünmüştü...

ama marikonun saçı turuncu falan değil . onun saçı sarı Rolling Eyes Animede pembe olabiir ama manga da sarı.gerçi ben pembe halini tercih ederim Rolling Eyes
Elfen Lied 13469608

Elfen Lied
1 sayfadaki 1 sayfası